O nas

Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Szczecinie istnieje już od 20 lat Ukończyło ją ponad 6000 osób. Są wśród nich osoby z różnych środowisk: pracownicy administracji, samorządowcy, radni, działacze społeczni, przedsiębiorcy. Wielu z nich zajmuje wysokie stanowiska kierownicze w administracji publicznej. Studiują u nas zarówno osoby bezpośrednio po uzyskaniu matury, jak i osoby z doświadczeniem zawodowym. Nigdy nie jest za późno na zdobycie wyższego wykształcenia. Wybierz szkołę nowoczesną i z tradycjami, kameralną i przyjazną.

Wyższa Szkoła Administracji Publicznej (WSAP) w Szczecinie jest uczelnią niepubliczną, po ukończeniu której, absolwenci uzyskują tytuł licencjata lub magistra. Kształcimy na kierunku administracja (studia I i II stopnia) oraz na kierunku praca socjalna (studia I stopnia).

W naszej ofercie znajdują się także studia podyplomowe i szkolenia. Prowadzimy akademik i stołówkę, zapewniając pełne zaplecze dydaktyczne i socjalne.

Zajęcia w Wyższej Szkole Administracji Publicznej prowadzą doświadczeni nauczyciele akademiccy i wybitni praktycy administracji. Program Szkoły obejmuje praktyki zawodowe w kraju i za granicą.

Naszą misją jest kształcenie kadr administracji publicznej i gospodarczej oraz kadr szeroko rozumianej pomocy społecznej wyróżniających się dobrym przygotowaniem profesjonalnym i wysokim poziomem etycznym, gotowych do odpowiedzialnego wypełniania służebnej roli wobec lokalnych wspólnot obywateli.

Celem, do którego dążymy jest ukształtowanie nowoczesnego korpusu w administracji samorządowej, a także wykształcenie kadr gospodarczych przygotowanych do współpracy z administracją publiczną, a także profesjonalnych pracowników socjalnych i osób zarządzających w pomocy społecznej.

Z naszymi partnerami organizujemy seminaria, praktyki zawodowe i wymianę studentów. Osiągnięciu wysokiej efektywności nauczania służą metody dydaktyczne aktywizujące słuchaczy i budujące atmosferę partnerskich, twórczych stosunków w społeczności akademickiej.

Naszą ambicją jest stworzenie środowiska zaangażowanego w sprawy regionu, inspirującego budowę społeczeństwa obywatelskiego, służącego idei integracji europejskiej, tworzącego wzorce postaw otwartych, odpowiedzialnych, etycznych.

Serdecznie zapraszamy do studiów w naszej uczelni!

Zobacz co sądzą o nas studenci

Uczelnia na podstawie zarządzenia nr DNS 3-0145-119/2/AM/95 Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 maja 1995 r. została wpisana do rejestru uczelni niepaństwowych pod numerem 57.

Państwowa Komisja Akredytacyjna w Uchwale Nr 1016/2009 z dnia 19 listopada 2009 r. w sprawie jakości kształcenia na kierunku „administracja” na poziomie studiów pierwszego stopnia wydała WSAP ocenę pozytywną.

Założycielem Uczelni jest Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Przyjaciół Edukacji.

Biuro karier

Jak przy wielu uczelniach w kraju i za granicą, również przy WSAP powstało Biuro Karier. Celem jego działalności jest pomaganie studentom i absolwentom naszej Uczelni w odnalezieniu się na bardzo wymagającym rynku pracy.

Chcemy dokonać poprzez:

• organizowanie szkoleń podnoszących kwalifikacje,
  • pośredniczenie w kontakcie między pracodawcą i szukającym pracy,
  • wyszukiwanie ofert pracy, praktyk i stażów,
  • wydawanie informatorów promocyjno-informacyjnych,
  • budowa bazy danych absolwentów,
  • wyszukiwanie informacji o możliwości dalszego zdobywania wiedzy po ukończeniu WSAP.

Zobacz dlaczego warto u nas studiować

Biuro Karier
Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Szczecinie

ul. Marii Curie-Skłodowskiej 4 pok. 214
telefon (91) 486-15-43,
fax (91) 486-15-44.
e-mail: kariera@wsap.szczecin.pl

Stowarzyszenie absolwentów

Stowarzyszenie Absolwentów Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Szczecinie powstało w 2003 roku z inicjatywy grupy absolwentów WSAP. Jego celem jest integracja, wspieranie oraz promowanie absolwentów i studentów WSAP. Stowarzyszenie dotychczas zorganizowało m. in. „I Zjazd Absolwentów w Unieściu”, „Piknik dla absolwentów”, „I Bal absolwentów” a ponadto kursy i szkolenia.

Stowarzyszenie przeprowadziło badania losów osób, które ukończyły WSAP.

Aby osiągnąć powyższe cele Stowarzyszenie będzie organizowało:

• studia i badania naukowe,
  • specjalistyczne konferencje i seminaria,
  • współpracę z wyższymi uczelniami i innymi placówkami naukowo-badawczymi,
  • szkolenia i kursy przydatne w planowaniu własnej kariery,
  • otwarte prelekcje i spotkania publiczne,
  • działalność wydawniczą,
  • organizowanie wystaw informacyjnych i artystycznych,
  • doradztwo dla instytucji samorządowych, gospodarczych i kulturalnych,
  • współpracę z instytucjami samorządowymi i rządowymi oraz przedsiębiorcami w celu promocji absolwentów WSAP.