20 Paź 2017

OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH W ŚWIETLE OGÓLNEGO ROZPORZĄDZENIA O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH RODO

Prowadzący: certyfikowany specjalista z zakresu Auditor wewnętrzny systemu zarządzania bezpieczeństwa informacji wg ISO/IEC 27001:2013, praca na stanowisku Administrator Bezpieczeństwa Informacji, Audytor Wewnętrzny PN/ISO 27001/2013, wykładowca WSAP.

1. Materialny i terytorialny zakres stosowania RODO
  2. Istotne zmiany w przetwarzaniu danych (zasady przetwarzania, dane szczególnej kategorii, zasady wyrażenia zgody – w tym zgody przez dziecko)
  3. Inspektor ochrony danych
  4. Obowiązki Administratora danych (rejestrowanie czynności przetwarzania, procedury w sytuacji naruszeń, ocena skutków dla ochrony)
  5. Obowiązki podmiotu przetwarzającego-Procesora
  6. Prawa osób, których dane są przetwarzane (dostęp do danych, prawo do sprzeciwu, prostowania, przejrzystego informowania, bycia zapomnianym, ograniczonego przetwarzania)
  7. Organ nadzorczy (rola, zadania, uprawnienia)
  8. Administracyjne kary pieniężne i warunki ich nakładania.

* w przypadku opłacenia szkolenia ze środków publicznych szkolenie zwolnione jest
z podatku VAT. W innych przypadkach należy do ceny doliczyć 23% VAT.

*  10% rabatu dla każdej kolejnej osoby zgłoszonej z tej samej jednostki.

Termin: 20.10.2017r. (piątek), godz. 9-15

tel.: 796 308 486