Kilkadziesiąt osób z całej Polski bierze udział w ogólnopolskiej konferencji naukowej organizowanej przez
Wyższą Szkołę Administracji Publicznej oraz Samorząd we Kolegium Odwoławcze w Szczecinie.

Konferencja pod hasłem WSPÓŁCZESNA ADMINISTRACJA W POLSCE – JEJ KSZTAŁT I PROCEDURY
rozpoczęła się w Sali konferencyjnej Czerwonego Ratusza i potrwa dwa dni.

W konferencji biorą udział przedstawiciele siedemnastu Samorządowych Kolegiów Odwoławczych z całej Polski,
Naukowcy z Zielonej Góry, Gorzowa, Szczecina, czy reprezentanci Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska.

Uczestnicy konferencji rozmawiają między innymi o tym, czym jest dobra administracja, kim jest funkcjonariusz publiczny, jakie są zasady postępowania odwoławczego, czy o problemach z udzielaniem informacji publicznej.